Menu Content/Inhalt
Strona główna

Plan urlopów
Autor: Anna Sosnowska   
Urlop wypoczynkowy udzielany jest zgodnie z planem urlopów, który sporządzany jest corocznie przez pracodawcę. Plan ten powinien być ustalony zawsze w porozumieniu z pracownikiem oraz po rozpatrzeniu konieczności zapewnienia normalnego toku pracy. Jednak w praktyce to pracodawca podejmuje ostateczną decyzję o terminie udzielenia urlopu i nie jest przy tym związany wnioskiem pracownika. W przypadku, gdy np. większość pracowników zabiega o urlop w sierpniu, to w celu zapewnienia prawidłowej pracy, pracodawca może odmówić przyznania niektórym pracownikom urlopu wypoczynkowego w podanym przez nich terminie i wyznaczyć inny.
Czytaj całość…
 
Wymagania stawiane pracownikom przez branżę finansową
Autor: Elżbieta Moroń   
Widoczna w mediach duża liczba ofert pracy w branży finansowej pozwala stwierdzić, że sektor finansowy podlega dynamicznym zmianom i intensywnemu rozwojowi. Do firm działających w sektorze finansowym zaliczyć można coraz więcej instytucji, oprócz banków i firm ubezpieczeniowych także między innymi fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne, centra finansowo- rozliczeniowe, firmy pośredniczące przy udzielaniu kredytów oraz zajmujące się doradztwem finansowym. Rynek pracy w obszarze usług finansowych podlega zmianom wynikającym z podaży i popytu usług i produktów finansowych. Natomiast popyt na pracę wyznaczają pracodawcy, poszukując pracowników na określone stanowiska i stawiając im konkretne wymagania. Dzięki takim zjawiskom, jak powstawanie nowych firm, poszerzeniu zakresu i obszaru działania firm już istniejących oraz typowy ruch kadrowy (niektórzy pracownicy zmieniają miejsce zatrudnienia) branża finansowa ciągle intensywnie poszukuje nowych pracowników.
Czytaj całość…
 
Praca w Holandi - prawa i obowiązki pracowników
Autor: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej   
Broszura, wydana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Królestwa Niderlandów, przeznaczona dla Polaków, którzy starają się o pracę w Holandii. W broszurze znajdują się m.in. warunki dostępu do holenderskiego rynku pracy, najważniejsze prawa i obowiązki pracowników, adresy instytucji udzielających informacji i porad oraz pomagających w rozwiązywaniu problemów.
Czytaj całość…
 
Dentysta - czy jest na nich jeszcze zapotrzebowanie?
Autor: Piotr Henzler   
W Polsce jeden dentysta przypada na około 1200 mieszkańców. To dwukrotnie mniej, niż powinno, aby dentyści mogli ze spokojem myśleć o swojej ekonomicznej przyszłości. Rekord należy do Lublina - każde 900 osób "ma" swojego stomatologa.
Czytaj całość…
 
Neurologia motywowania
Autor: Aleksandra Gierczak-Flak   
Teoria Maslowa, metoda kija i marchewki, stosowanie specjalizacji czy badanie przyzwyczajeń pracowników? Przedstawiamy krótką historię powstawania teorii motywacji i zarządzania ludźmi.
Czytaj całość…
 
Czego naprawdę chcą pracownicy?
Autor: Olaf Flak   
Jakie cechy pracodawcy naprawdę cenią pracownicy? Czego się obawiają w swoim miejscu pracy? Czy chcą rozwijać swoje umiejętności i co powoduje, że rzeczywiście angażują się w swoją pracę?
Czytaj całość…
 
Wypalenie zawodowe - jak zapobiegać temu zjawisku?
Autor: Elżbieta Moroń   
Celem tego artykułu jest przekazanie praktycznych informacji na temat wypalenia zawodowego: jak można je krótko zdefiniować, jakie są najczęściej spotykane czynniki je wywołujące oraz co pracodawca może zrobić, aby wypaleniu pracowników zapobiegać.
Czytaj całość…
 
Polski rynek pracy otwarty dla mieszkańców Unii
Autor: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej   
Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 10 stycznia 2007 r., uchylające rozporządzenie w sprawie zakresu ograniczeń w sferze wykonywania pracy przez cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 7, poz. 54), weszło w życie 17 stycznia 2007 r. W ten sposób uchylone zostały ograniczenia w dostępie do rynku pracy, stosowane dotychczas wobec obywateli Austrii, Belgii, Danii, Francji, Lichtensztajnu, Luksemburga, Holandii, Niemiec, Norwegii i Szwajcarii.
Czytaj całość…
 
Wzrost płacy minimalnej
Autor: Karol Czepukojć   
Od 1 stycznia 2007 roku płaca minimalna wynosi 936 złotych, czyli 40 złotych więcej niż w roku 2006.
Czytaj całość…
 
Polscy pracownicy w UE - trochę statystyki
Autor: Iza Zbonikowska   
Polacy nie zalali zagranicznych rynków pracy, chociaż takie były obawy. Mimo atrakcyjniejszych warunków, stosunkowo niewiele rodaków zdecydowało się na emigrację. Chociaż i tak są to dziesiątki tysięcy ludzi.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 98
Statystyki serwisu:

98 artykułów
58 akty prawne
55 orzeczeń
38 wzorów pism i druków
335 użytkowników forum
1187 czyt. biuletynu


designed by www.madeyourweb.com