Menu Content/Inhalt

Strona główna

Reklama:


Praktykanci w Unii
Autor: Anita Wojtaś   
Instytucje unijne chętnie przyjmują praktykantów. O bezpłatny staż można ubiegać się co roku w ramach praktyk studenckich, o płatny - najwcześniej po uzyskaniu tytułu licencjata.
Czytaj całość…
 
Zanim wyjedziesz za granicę
Autor: Iza Zbonikowska   
Znalazłe(a)ś już pracodawcę za granicą, masz niezbędne pozwolenia lub otrzymasz je zaraz po przyjeździe. Zadanie kluczowe więc wykonane, ale nikt nie powiedział, że najtrudniejsze. Wyjazd bez odpowiedniego przygotowania może przynieść wiele, czasem kosztownych niespodzianek.
Czytaj całość…
 
Kobiety i mężczyźni na rynku pracy
Autor: Główny Urząd Statystyczny   
Opracowanie przygotowane przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj całość…
 
Europejskie prawo pracy i jego wpływ na ustawodawstwo polskie
Autor: Państwowa Inspekcja Pracy   
Opracowanie odnosi się do europejskiego prawa pracy w wąskim rozumieniu, tzn. tylko do norm przyjętych przez Unię Europejską. W kolejnych rozdziałach omówiono: zasady zatrudniania pracowników, zwolnienia grupowe, zakaz dyskryminacji ze względu na płeć oraz z innych przyczyn, wynagrodzenia pracowników, czas pracy i urlopy wypoczynkowe, uprawnienia kobiet w ciąży i karmiących oraz opiekunów dzieci, ochronę pracy dzieci i młodocianych, delegowanie pracowników oraz europejskie regulacje dotyczące zbiorowego prawa pracy.
Czytaj całość…
 
Roszczenia mobbowanego pracownika o zadośćuczynienie za krzywdę
Autor: Alicja Świczewska   
Znowelizowane przepisy Kodeksu pracy, wprowadzające pojęcie mobbingu, weszły w życie 1 stycznia 2004 r. Art. 94 ³ § 2 k.p. stanowi, że mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 138
Statystyki serwisu:

138 artykułów
75 akty prawne
38 wzorów pism i druków
4770 czytelników biuletynu

Dostęp do artykułów:

Add to Google

  
Linki reklamowe:

Wzory Umów i Dokumentów

designed by www.madeyourweb.com