Menu Content/Inhalt
Strona główna

Praktyczny poradnik prawa pracy dla pracownika
Autor: Państwowa Inspekcja Pracy   
Poradnik w formie pytań i odpowiedzi wyjaśnia problemy prawa pracy najczęściej podejmowane przez pracowników w kierowanych do inspekcji pracy zapytaniach. 125 pytań-zagadnień zgrupowano w 8 rozdziałach dotyczących: stosunku pracy, dyskryminacji i mobbingu, wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń, zasad odpowiedzialności pracownika, czasu pracy, urlopów wypoczynkowych, uprawnień związanych z rodzicielstwem oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
Czytaj całość…
 
Wśród łowców głów
Autor: Iza Zbonikowska   
Top-menedżerowie z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami przeglądający oferty pracy w prasie? Częściej zdarza się, że starają się ich pozyskać agencje rekrutujące dla swoich klientów najlepszych na rynku.
Czytaj całość…
 
Intrygi w miejscu pracy
Autor: Jobpilot.pl   
Intrygi w miejscu pracy i sposoby ich unikania.
Czytaj całość…
 
Kiedy szef traci pracę
Autor: Andrzej Niemczyk, Jerzy Paśnik, Wiesław Grzesik   
Jesteś skutecznym i lubianym menedżerem? Realizujesz wszystkie stawiane przed tobą cele? Pracownicy i zarząd chwalą cię za sukcesy i zaangażowanie? Mimo wszystko, możesz zostać nagle zwolniony.
Czytaj całość…
 
Czy porażka może przynieść większą korzyść niż sukces?
Autor: Viktor Jorkstam   
Może to śmiała wypowiedź, lecz tak naprawdę nasze sukcesy są uzależnione od tego jak odbieramy porażki. Czytałem gdzieś stwierdzenie, że "tak naprawdę to nigdy nie ponosimy porażek, przynajmniej do chwili aż nie zaczniemy obwiniać o to innych". W jaki sposób je odbieramy i jakie wyciągamy z nich wnioski, gdyż właśnie to decyduje o tym czy są rawdziwą klęską, czy też etapem w drodze do prawdziwego sukcesu. Sukces to wynik progresywnego urzeczywistniania z góry ustalonych celów. To właśnie ta długa droga do celu załamuje nas, lub też czyni z nas tytanów.
Czytaj całość…
 
Predyspozycje psychologiczne a odpowiednie stanowisko pracy
Autor: Elżbieta Moroń   
Każdej osobie poszukującej pracy zależy na szybkim znalezieniu zatrudnienia. Niektórzy myślą, że wystarczy otrzymać umowę do podpisu i można uznać problem za rozwiązany. Jednak praktyka pokazuje, że prawdziwy sukces związany z poszukiwaniem zatrudnienia to przejście procedur rekrutacyjnych zakończone podjęciem pracy na odpowiednio dobranym stanowisku, które pozwoli kandydatowi na zaistnienie w firmie jako ceniony pracownik.
Czytaj całość…
 
Psychologiczne aspekty pracy w branży finansowej
Autor: Elżbieta Moroń   
Ogłoszenie o wakacie w banku przyciąga zainteresowanie wielu kandydatów, nie tylko tych, którzy ukończyli studia związane z finansami oraz z zarządzaniem. Sektor finansowy postrzegany jest jako branża, w której wypłacane są porównywalnie najwyższe wynagrodzenia. Praca w instytucji finansowej wymaga ciągłego rozwoju, zapewnia możliwość realizacji ambicji zawodowych oraz awansu.
Czytaj całość…
 
Oczekiwania wobec pracy zawodowej
Autor: Elżbieta Moroń   
Wybierając pracę zawodową, większość osób formułuje oczekiwania dotyczące wysokości wynagrodzenia, zakresu obowiązków, nazwy stanowiska. Na wybór miejsca pracy zawodowej często wpływa także możliwość awansu oraz stabilność zatrudnienia.
Czytaj całość…
 
Praca i zdrowie
Autor: Jobpilot.pl   
Pogoń za karierą nie musi oznaczać, że dasz się porwać stresowi. Spróbuj pogodzić ze sobą zdrowie i pracę zawodową. Jeżeli jesteś w stanie w porę rozpoznać stres i stany napięcia, możesz podjąć odpowiednie starania w celu rozwiązania tego problemu. Zagwarantuje Ci to nie tylko radość z wykonywanej pracy, ale także dobre samopoczucie. Poniżej znajdziesz wprowadzenie do tematu "wypalenia zawodowego" - stresu w zaawansowanym stadium.
Czytaj całość…
 
Przygotuj się do choroby zawodowej
Autor: Piotr Henzler   
Najczęstsze choroby zawodowe związane są z gardłem, słuchem i układem oddechowym. Cierpią na nie przede wszystkim nauczyciele, robotnicy zatrudnieni w halach produkcyjnych i górnicy. Na te choroby przypada ponad połowa wszystkich zarejestrowanych. Ale pracownicy "biurowi" też nie są wolni od zagrożeń.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 91
Statystyki serwisu:

91 artykułów
26 akty prawne
55 orzeczeń
36 wzorów pism i druków
309 użytkowników forum
885 czyt. biuletynu


designed by www.madeyourweb.com