Menu Content/Inhalt
Strona główna

Pytania kandydata do osoby rekrutującej
Autor: Wioletta Bykas-Darnowska   
W trakcie rozmowy rekrutacyjnej możesz zadawać pytania. Już na pierwsze spotkanie warto przygotować sobie kilka pytań, które zadasz osobie przeprowadzającej rekrutację.
Czytaj całość…
 
Przełamanie lodów
Autor: Wioletta Bykas-Darnowska   
Większość rozmów rozpoczyna się od wprowadzenia miłej atmosfery, tzw. "przełamania lodów". Nie zdziw się więc, gdy ktoś Cię spyta o pogodę, o ostatni mecz (watro znać wynik środowego spotkania), o dojazd do firmy, o parkowanie, powie, że masz ładny krawat itd. Wszystko po to, aby nawiązać z Tobą kontakt, wprowadzić sympatyczną, partnerską atmosferę podczas rozmowy.
Czytaj całość…
 
Trudne pytania w procesie rekrutacji
Autor: Pracuj.pl   
Jakie są Twoje największe osiągnięcia, jakie Twoje cechy czy umiejętności umożliwiły ich realizację? Jakie były Twoje największe wpadki, czego się dzięki nim nauczyłe(a)ś? Jakie są Twoje trzy największe wady? Sprawdź jak należy odpowiadać na tego typu pytania.
Czytaj całość…
 
Porozmawiajmy o pieniądzach
Autor: Pracuj.pl   
Negocjowanie płacy to jeden z najtrudniejszych elementów rozmowy kwalifikacyjnej. Od efektów zależy nie tylko satysfakcja pracownika, ale i decyzja o przyjęciu kandydata do pracy.
Czytaj całość…
 
Poszukiwanie pracy przez Internet - zalety i wady
Autor: Jobpilot.pl   
Poszukiwanie pracy przez Internet ma bez wątpienia wiele korzyści. Te jednak nie powinny przesłaniać związanych z tym problemów. Tylko ten, kto jest ich świadomy, może właściwie je wykorzystać.
Czytaj całość…
 
Koniec z bezrobociem
Autor: Jobpilot.pl   
Przede wszystkim potrzebna jest niezłomna wiara. Z Twoją ostatnią pracą coś nie wyszło? Może miałeś problemy z szefem lub z kolegami? Okresowo wysłano Cię na urlop albo wypowiedziano Ci pracę? Odpręż się. Pomożemy Ci przygotować się do nadchodzącej rozmowy kwalifikacyjnej.
Czytaj całość…
 
Rynek pracy prawników - zdaniem ekspertów
Autor: Pracuj.pl   
Przeczytaj, co o warunkach pracy, procesie rekrutacji i wymaganiom stawianym kandydatom mówią eksperci.
Czytaj całość…
 
Specjalność prawnika
Autor: Iza Zbonikowska   
Prawo to niełatwe studia i warto dobrze się zastanowić, jak pokierować swoją edukacją i późniejszą ścieżką kariery. Są dziedziny, w których - zdaniem ekspertów - warto się specjalizować.
Czytaj całość…
 
Nauczyciel szuka pracy
Autor: Ewelina Zasada   
Absolwentom kierunków pedagogicznych coraz częściej po studiach grozi bezrobocie. Dyrektorzy szkół często zwalniają już zatrudnionych nauczycieli lub ograniczają im godziny pracy, nie mówiąc o zatrudnianiu nowych. Nauczyciele z długim stażem mogą przejść na wcześniejszą emeryturę. Jednak ilość miejsc dla młodych drastycznie się nie zwiększy, bo nie wszyscy pedagodzy chcą skorzystać z takiej możliwości.
Czytaj całość…
 
Dla kogo staże absolwenckie?
Autor: Ewelina Zasada   
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę MODUS, łącznie 48% studentów i absolwentów szuka płatnej praktyki lub stażu. Praktyki i staże to często jedyna szansa dla młodych ludzi aby zdobyć doświadczenie zawodowe.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 91
Statystyki serwisu:

91 artykułów
26 akty prawne
55 orzeczeń
36 wzorów pism i druków
305 użytkowników forum
857 czyt. biuletynu


designed by www.madeyourweb.com