Menu Content/Inhalt

Reklama:


Jaki zawód?
Zasady zatrudniania logopedów
Autor: Anna Szymańska   
Wielu młodych logopedów stawiających swe pierwsze kroki w tym - stosunkowo młodym w Polsce - zawodzie, ma problem ze znalezieniem przepisów prawnych, które by go regulowały. Okazuje się, że Karta Nauczyciela nie rozstrzyga kwestii tygodniowego wymiaru godzin pracy dla logopedów pracujących w przedszkolach, co bywa powodem wątpliwości ze strony niedoświadczonych absolwentów oraz daje możliwość wykorzystania ich niewiedzy ze strony dyrektorów placówek oświatowych.
Czytaj całość…
 
Dentysta - czy jest na nich jeszcze zapotrzebowanie?
Autor: Piotr Henzler   
W Polsce jeden dentysta przypada na około 1200 mieszkańców. To dwukrotnie mniej, niż powinno, aby dentyści mogli ze spokojem myśleć o swojej ekonomicznej przyszłości. Rekord należy do Lublina - każde 900 osób "ma" swojego stomatologa.
Czytaj całość…
 
Rynek pracy prawników - zdaniem ekspertów
Autor: Pracuj.pl   
Przeczytaj, co o warunkach pracy, procesie rekrutacji i wymaganiom stawianym kandydatom mówią eksperci.
Czytaj całość…
 
Specjalność prawnika
Autor: Iza Zbonikowska   
Prawo to niełatwe studia i warto dobrze się zastanowić, jak pokierować swoją edukacją i późniejszą ścieżką kariery. Są dziedziny, w których - zdaniem ekspertów - warto się specjalizować.
Czytaj całość…
 
Nauczyciel szuka pracy
Autor: Ewelina Zasada   
Absolwentom kierunków pedagogicznych coraz częściej po studiach grozi bezrobocie. Dyrektorzy szkół często zwalniają już zatrudnionych nauczycieli lub ograniczają im godziny pracy, nie mówiąc o zatrudnianiu nowych. Nauczyciele z długim stażem mogą przejść na wcześniejszą emeryturę. Jednak ilość miejsc dla młodych drastycznie się nie zwiększy, bo nie wszyscy pedagodzy chcą skorzystać z takiej możliwości.
Czytaj całość…
 
Praca na odległość jako freelancer
Autor: Iza Zbonikowska   
Ci, którzy lubią wolność od szefa, ale nie decydują się własną działalność gospodarczą i chcą pracować niewiele ryzykując - licytują. Freelancer to inaczej tzw. "wolny strzelec", a więc ktoś, kto zazwyczaj jest specjalistą w danej dziedzinie, nie pracuje na etacie, ale realizuje projekty na zlecenie. Możliwości znalezienia zlecenia są znacznie większe dzięki internetowym serwisom freelancerskim. Sieć otworzyła przed wolnymi strzelcami nowe drzwi.
Czytaj całość…
 
Praca w korpusie służby cywilnej
Autor: Iza Zbonikowska   
Służba cywilna w Polsce cały czas się kształtuje - ma być apolityczna, bezstronna i przede wszystkim fachowa, stawia więc kandydatom coraz wyższe wymagania. Absolwenci studiów wyższych wiążący swoją przyszłość ze służbą cywilną, zdobywają merytoryczne przygotowanie do pracy w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
Czytaj całość…
 
Statystyki serwisu:

139 artykułów
75 akty prawne
38 wzorów pism i druków
4770 czytelników biuletynu

Dostęp do artykułów:

Add to Google

  
Linki reklamowe:

Wzory Umów i Dokumentów

designed by www.madeyourweb.com