Menu Content/Inhalt

Strona główna arrow Rynki pracy

Reklama:


Rynki pracy
Raport: Rynek pracy a osoby bezrobotne 50+. Bariery i szanse
Autor: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce   
Raport przygotowany został przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a poświęcony jest pozycji na rynku pracy osób bezrobotnych powyżej 50-tego roku życia.
Czytaj całość…
 
Zacznij od CV
Autor: Pracuj.pl   
Napisanie dobrego CV może być kluczem do sukcesu. Większość osób rekrutujących od niego zaczyna przeglądanie aplikacji kandydata. Jeśli nie znajdzie w nim potrzebnych informacji - przechodzi do kolejnej osoby.
Czytaj całość…
 
Mowa ciała w rozmowie kwalifikacyjnej
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Mowa ciała jest istotnym elementem oceny naszej kandydatury podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Niektórzy eksperci są nawet zdania, że niewerbalne aspekty zachowania są ważniejsze, w odbiorze i ocenie, niż to co rzeczywiście mówimy. Generalnie rzecz ujmując nie jest więc aż tak ważne, co mówimy, ale to w jaki sposób to mówimy (intonacja, barwa głosu, ton), oraz to jak się przy tym zachowujemy (mimika gestykulacja, postawa, wygląd zewnętrzny).
Czytaj całość…
 
Zasady zatrudniania logopedów
Autor: Anna Szymańska   
Wielu młodych logopedów stawiających swe pierwsze kroki w tym - stosunkowo młodym w Polsce - zawodzie, ma problem ze znalezieniem przepisów prawnych, które by go regulowały. Okazuje się, że Karta Nauczyciela nie rozstrzyga kwestii tygodniowego wymiaru godzin pracy dla logopedów pracujących w przedszkolach, co bywa powodem wątpliwości ze strony niedoświadczonych absolwentów oraz daje możliwość wykorzystania ich niewiedzy ze strony dyrektorów placówek oświatowych.
Czytaj całość…
 
Zwolnienia w firmie - jak odnieść największe korzyści z outplacementu?
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Pracujemy już parę lat, codzienne obowiązki wypełniamy prawie z zamkniętymi oczami, przyzwyczailiśmy się już do naszego otoczenia, kolegów i koleżanek z pracy, a nawet szefa (zawsze mogło być gorzej). W pracy spędzamy co najmniej 8 godzin dziennie (ostatnio coraz dłużej), więc zajmuje ona całkiem poważną część naszego czasu. Co prawda narzekamy często na pensję, stres czy nawał pracy, ale szczerze cieszymy się, że praca jest. A tu jak grom z jasnego nieba spada na nas wiadomość: likwidacja, redukcja, restrukturyzacja, cięcia budżetowe, zwolnienie. Niezależnie od przyczyny, utrata pracy powoduje, że nasze życie staje na głowie. Tracimy punkt odniesienia, swoją codzienność wyznaczaną porannym wstawaniem do pracy.
Czytaj całość…
 
Zatrudnianie młodych ludzi - na co zwrócić uwagę poszukując młodych pracowników?
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Zatrudnianie młodych ludzi ma swoje mocne i słabe punkty. Z jednej strony decydując się na przyjęcie młodego człowieka do pracy liczymy na jego zapał, entuzjazm, kreatywność, szybkość i efektywność w wykonywaniu zadań. Mamy nadzieję, że będzie ta osoba otwarta na nowe doświadczenia i nową wiedzę, która jednocześnie wniesie świeże spojrzenie na działalność naszej firmy. Z drugiej jednak strony, spoglądając w CV takiej osoby wiemy, że będziemy musieli sami ją wszystkiego nauczyć. Dobre wykształcenie to nie wszystko, w pracy liczą się także praktyczne umiejętności i konkretne doświadczenie, którego młodzi ludzie zazwyczaj nie posiadają.
Czytaj całość…
 
List motywacyjny - na które elementy zwrócić uwagę?
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Chociaż wstępna selekcja aplikacji odbywa się na podstawie danych z życiorysu zawodowego, list motywacyjny również odgrywa, ważną rolę. Można by powiedzieć, że jest to wstępne przedstawienie cech osobowościowych i profesjonalnych kompetencji kandydata lub inaczej zwarte opowiedzenie tego z kim mamy do czynienia. List motywacyjny podobnie jak życiorys, jest elementem pierwszego wrażenia. Warto więc opracować go w taki sposób by zapadał w pamięć i wyróżniał naszą kandydaturę, spośród setek innych.
Czytaj całość…
 
Co to jest Assessment Center?
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Assessment Center w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza: ośrodek oceny, centrum oceny. Jest to jedna z metod wykorzystywana w procesie rekrutacji. Z uwagi na jej nowoczesność i wszechstronność wykorzystuje się ją głównie przy doborze i ocenie kadry kierowniczej. Umożliwia ona kompleksowe badanie i ocenę kandydatów pod względem wiedzy merytorycznej, umiejętności interpersonalnych oraz szans i możliwości ich rozwoju.
Czytaj całość…
 
Curriculum vitae - co takiego musi się znaleźć w życiorysie?
Autor: Praca.pl - Twój Portal Pracy   
Przesyłając aplikację na interesujące nas stanowisko, zwykle przygotowujemy dwa dokumenty: list motywacyjny oraz Curriculum Vitae. Mimo, że taka forma obowiązuje od bez mała dziesięciu lat, jeszcze dziś zdarzają się kłopoty z rozszyfrowaniem nazw, a co za tym idzie - z prawidłową konstrukcją naszej prezentacji. Tymczasem, nazwa - zwłaszcza CV - skomplikowana, ale za to sam dokument jakże pożyteczny i sensowny.
Czytaj całość…
 
Raport:Struktura i poziom dochodów i wydatków sektora finansów publicznych a sytuacja na rynku pracy
Autor: Narodowy Bank Polski   
Ze wstępu prof. Marka Góry: Książka wypełnia istotną lukę w dostępnej po polsku literaturze na temat związków polityki fiskalnej i rynku pracy. Bardzo ważną zaletą opracowania jest dbałość o merytoryczne uzasadnienie wszelkich stwierdzeń i nieposiłkowanie się wiedzą o zabarwieniu ideologicznym lub "zdroworozsądkowym". Dzięki temu przekaz opracowania jest bardzo wiarygodny. Ta wiarygodność jest ważna, ponieważ wnioski wypływające z książki są mocne i dość "brutalne" wobec powszechnego sposobu myślenia na temat omawianej problematyki.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 41
Statystyki serwisu:

125 artykułów
75 akty prawne
38 wzorów pism i druków
3797 czytelników biuletynu

Dostęp do artykułów:

Add to Google

  
reklama Oferty pracy
Praca


designed by www.madeyourweb.com