Menu Content/Inhalt
Strona główna arrow Biuletyn

Biuletyn
Polscy pracownicy w UE - trochę statystyki Drukuj Email
Autor: Iza Zbonikowska   
Polacy nie zalali zagranicznych rynków pracy, chociaż takie były obawy. Mimo atrakcyjniejszych warunków, stosunkowo niewiele rodaków zdecydowało się na emigrację. Chociaż i tak są to dziesiątki tysięcy ludzi.
Czytaj całość…
 
Opodatkowanie dochodów z z pracy najemnej wykonywanej za granicą. Drukuj Email
Autor: Ministerstwo Finansów   
Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą, w większości przypadków trzeba rozliczyć się z nich także w Polsce. Należy o tym pamiętać szczególnie obecnie, gdy wiele osób mających miejsce zamieszkania w Polsce podejmuje taką pracę za granicą.
Czytaj całość…
 
Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę Drukuj Email
Autor: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej   
Otwarcie niektórych zagranicznych rynków pracy, jak również ułatwienia w dostępie do innych spowodowało, że możemy szukać pracy poza Polską. Bądźmy jednak bardzo ostrożni w wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert. Wyjazdy do pracy za granicę, choć atrakcyjne, bywają niebezpieczne.
Czytaj całość…
 
Praktykanci w Unii Drukuj Email
Autor: Anita Wojtaś   
Instytucje unijne chętnie przyjmują praktykantów. O bezpłatny staż można ubiegać się co roku w ramach praktyk studenckich, o płatny - najwcześniej po uzyskaniu tytułu licencjata.
Czytaj całość…
 
Zanim wyjedziesz za granicę Drukuj Email
Autor: Iza Zbonikowska   
Znalazłe(a)ś już pracodawcę za granicą, masz niezbędne pozwolenia lub otrzymasz je zaraz po przyjeździe. Zadanie kluczowe więc wykonane, ale nikt nie powiedział, że najtrudniejsze. Wyjazd bez odpowiedniego przygotowania może przynieść wiele, czasem kosztownych niespodzianek.
Czytaj całość…
 
designed by www.madeyourweb.com