Menu Content/Inhalt

RSS Drukuj Email

Co to jest RSS?
RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i forum dyskusyjnych.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane
(a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?
  • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące Cię tematy.
  • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam.
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).

Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?
Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.

Redakcja PrawoPracy.org - do odczytywania wiadomości RSS serwisu - rekomenduje program Cafe News.


Program Cafe News pozwala na wybór wiadomości z dowolnej kategorii z ponad 200 kanałów informacyjnych. Za pomocą jednego kliknięcia wybierasz właściwy kanał i od tej chwili codziennie możesz cieszyć się nowymi wiadomościami.

W programie Cafe News istnieje możliwość dodawania własnych kanałów RSS. Jeśli w Internecie są serwisy, które posiadają kanał RSS, a nie znajdują się w przygotowanej w Cafe News bazie kanałów, można skorzystać z opcji dodania kanału RSS i zaprenumerować własne, niestandardowe kanały. Program można używać bezpłatnie. Więcej o Cafe News..

Gdzie znajdę źródła wiadomości RSS w serwisie PrawoPracy.org?
Poniżej znajdują się odnośniki.

Przegląd 15 najświeższych wiadomości i artykułów z serwisu PrawoPracy.org

Przegląd 15 najnowszych postów z forum dyskusyjnego PrawoPracy.org 
designed by www.madeyourweb.com